Mieszkania na wsi

Kiedyś zauroczeni dużymi miastami na potęgę wyprowadzaliśmy się z małych miejscowości. Szukaliśmy lepszej pracy, większych możliwości fascynując się komunikacja miejska, wielkimi sklepami, kinami i starymi miastami. Kupowaliśmy tez mieszkania w starych kamienicach w miejskich centrach. Dziś jednak coraz częściej hałas nam dokucza. Na powrót tęsknimy za czasami, kiedy prze naszym domem nie przejeżdżało tysiące samochodów, gdzie można było swobodnie pojeździć na rowerze i gdzie wyprawa do sklepu nie zajmowała nam kilku godzin.Chętnie wracamy do małych miejscowości, tam życie się spokojniej. Niektórzy określają to mianem "wakacji". Przy tym warto dodać, że mieszkania w małych miasteczkach czy na wsiach są dużo tańsze niźli w metropoliach. W dobie dostępu do samochodów zdecydowanie bardziej się opłaca kupić mieszkanie lub dom nieopodal dużego miasta, a do pracy dojeżdżać nic kupować mieszkanie w centrum dużego miasta.

Odpowiedź zależy od tego jakie mamy upodobania, mieszkanie w mieście ma zalety i wady, zalety chociażby takie, że nie musimy palić w piecu, zawsze mamy ciepłą wodę oraz grzejniki, nie musimy wydawać wielu pieniędzy na opal na zimę, wszystko mamy za darmo, kolejną zaletą mieszkania w mieście jest fakt, że płacimy za nie co miesiąc sumy, które nie są duże, osoby, które nie mają zbyt wielu pieniędzy na budowę własnego domku, powinny się zainteresować mieszkaniem w mieści. Oprócz zalet, mieszkanie w mieście ma również swoje wady, między innymi takie, że nie mamy swojego ogródka, nie mamy możliwości kupna zwierząt domowych, mam tutaj na myśli kury, kaczki, psy czy tez konie, krowy. Wybór należy do was, ja na szczęście mieszkam na wsi i nigdy nie zamienię wsi na miasto, może kiedyś jak mieszkanie w mieście będzie wygodniejsze niż aktualnie.

Według mnie naprawdę warto mieszkać na wsi z wielu powodów o których można by dużo pisać. Sądzę, że takim jednym najważniejszym powodem jest to, że na wsi nie słyszymy szumu samochodów, mamy spokój cisze, wygodnie się nam mieszka, mamy świeże powietrze, możemy hodować zwierzęta i wiele innych. Jak sami widzicie, wieś jest bardzo dobra zarówno dla naszego zdrowia jak i dla naszego samopoczucia. Nie wiem jak wy, lecz ja dawniej mieszkałem w bloku, później przeprowadziłem się na wieś i powiem wam, że wieś jest o wiele lepsza od miasta, znam wiele osób, które twierdzą tak samo, oczywiście są również osoby, które wolą miasto z wielu powodów, chociażby na lepszy dojazd do pracy czy tez większy kościół, szkołę a nawet dużą ilość sklepów. Ja osobiście zawsze będę wolał wieś i mieszkanie na wsi.