Kwiaty

Kiedy przechadzamy się pomiędzy ogrodami działkowymi, jednym z tych elementów, który z pewnością znajdziemy na każdej z nich są zdecydowanie kwiaty. Kiedy byłam mała, sama bardzo chętnie obserwowałam te piękne rośliny na działce mojej babci i ku zgrozie mamy co i rusz znosiłam pękate bukiety do domu. Z tamtych czasów najbardziej zapadły mi w pamięć chyba tulipany, których nie brakowało na żadnej z okolicznych działek, a które zawsze bardzo lubiłam. Najpierw jednak na świecie pojawiały się moje ulubione przebiśniegi i choć wszyscy myślą, że są one białe, to ja pamiętam chyba tylko te w kolorze ciemnego błękitu, które dość powszechnie rosły na mojej działce. Poza tym zawsze lubiłam wszelkie inne kwiaty, jeśli tylko były bardzo kolorowe. Pamiętam, że kiedy piwonie przekwitały to nierzadko można było przechadzać się wysłanymi ich płatkami dróżkami. Warto przy tym dodać, iż pielęgnowanie kwiatów może wydawać się czasochłonne, jednak z pewnością wiele właścicieli działek przyzna, że efekt warty jest wysiłku.

Na działce rolnej można zbudować dom tylko jeśli ma ona dostęp do drogi publicznej. Musi też być uzbrojona do tego stopnia, że możliwe jest wybudowanie domu. Kto jednak ustala, ile mi trzeba, żeby wybudować dom, nie wiadomo. Dla laika to może być problem, bo dom można zbudować prawie bez niczego, na przykład korzystając z wody ze źródełka. Rozwiązaniem alternatywnym dla kupienia działki rolnej i zdobycia pozwolenia na budowę jest znalezienie działki ze starymi, zniszczonymi zabudowaniami. Nie trzeba wtedy biegać za pozwoleniem na budowę, ale za pozwoleniem na remont, jest to już prostsze. Cena działki w tym wypadku tez nie jest znacząco inna od działki rolnej bez zabudowań. Można tak zrobić nawet, jeśli działka nie ma uzbrojenia ani dostępu do drogi. Na starych fundamentach nie zawsze warto budować nowego domu, nawet jeśli zależy nam na drewnianym domku.

Drzewa owocowe wymagają szczególnej troskliwości. Jeśli chcemy mieć dobre i dorodne owoce, to nie możemy drzewek zaniedbywać. Co robić, by było dobrze warto zapoznać się z fachową literatura, bo w kilka zdaniach nie da się jasno określić zalet i sposobów pielęgnacji. Każdy owoc bowiem ma swoją specyfikę, tak samo każde drzewo owocowe ma swój charakter i rozmaite potrzeby.Przede wszystkim drzewa trzeba przycinać. Nie możemy sobie pozwolić na to, by te rozrastały se do niebotycznych rozmiarów. Nie mogą być tez zbyt geste jeśli chodzi o ilość gałęzi. Jeśli to pokpimy, to owoce zaczną nam karłowacieć i trudno będzie nam przywrócić ich świetność jeśli mowa o rozmiarach.Na pewno musimy też uważać na wszelkiego rodzaju szkodniki. Drzewka pryskać w przypadku zauważenie mszycy, chronić też przed szpakami. Te bowiem potrafią wyniszczy c nie tylko owoce, ale i całe drzewo. Nie pozwólmy też, by wokół drzewa rosły chwasty. To także nie będzie służyło obfitości plonów.