Krótka charakterystyka

Krótka charakterystyka klasy trzeciej Do klasy trzeciej zalicza się wszystkie konstrukcje nie objęte klasami 1 i 2. Należą do nich małe zbiorniki bezciśnieniowe, meble spawalne, parkany, bramy, podrzędne konstrukcje budowlane, elementy dekoracyjne itd. Zaszeregowania konstrukcji do odpowiedniej klasy dokonuje konstruktor (projektant) i zaznacza w dokumentacji technicznej klasę zaszeregowania zgodnie z obowiązującymi normami lub wytycznymi. W normie PN-B-06200 konstrukcje podzielono na klasy w zależności od rodzaju obciążeń, gatunku stali, grubości materiału oraz zagrożenia życia ludzi lub wielkości strat materialnych w przypadku awarii. Klasa pierwsza to wymagania podstawowe, klasa druga - wymagania podwyższone, a klasa trzecia to wymagania specjalne. Zgodnie z tą normą zakłady zaliczone do trzeciej grupy według PN-87/M-69009 mogą wytwarzać tylko elementy niespawane lub elementy drugorzędne, nie przenoszące obciążeń. Konstrukcje klasy trzeciej może wytwarzać producent mający uprawnienia zakładu pierwszej grupy według PN-87/M-69009, przy czym w przypadku konstrukcji klasy 3 ich wytwarzanie powinno się odbywać pod zewnętrznym nadzorem.

Wspólne wynajmowanie mieszkania implikuje pewne niedogodności. Kiedy na przykład posiadamy wspólna kuchnię z innymi, obcymi nam w gruncie rzeczy ludźmi, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będziemy mogli czuć się w niej swobodnie oraz tym, że w tej kuchni będą przyjmowani gości innych osób mieszkających we wspólnym mieszaniu,mimo ze może nam się to nie podobać. Gorzej jest z łazienką. Kiedy rano spieszymy się, nie ma czasu na przepychanki i kurtuazyjne proszenie o trochę czasu, trzeba umieć się jakoś dostosować. Ci, którzy nie potrafią, muszą po prostu wstawać wcześniej niż wszyscy. Jeśli jednego ze współlokatorów denerwuje to, że w czasie, gdy on chce odpocząć i pójść spać drugi właśnie przyjmuje przyjaciół we wspólnej kuchni, z której wszystko słuchać, a wszyscy oni zachowują się głośno, wtedy można zwrócić uwagę albo ustalić wcześniej zasady. Nie można wymagać od kogoś bezwzględnej ciszy, bo ludzie muszą czuć się wszędzie swobodnie, a zwłaszcza w mieszkaniu, w którym mieszkają, mimo ze wynajmą je wspólnie z kimś innym.

Strzeżone osiedla nie są czymś niezwykłym w dzisiejszym chorym świecie. Ludzie, którzy uważają się za ludzi, których trzeba chronić przed tymi z zewnątrz, odgradzają się specjalnymi zabezpieczeniami, ogrodami, domofonami tak, że nie sposób dostać się do ich mieszkania bez ich wiedzy albo wiedzy kogoś w bloku. Dodatkowo do mieszkań chroni dostępu oprócz tego co jest na zewnątrz to co jest wewnątrz, czyli dodatkowe drzwi, domofony wewnątrz budynku. Jeśli na przykład zapomnieliśmy kluczy do tych wszystkich drzwi kiedy wychodziliśmy rano po bułki do sklepu, to sprawy trochę kłopotu osobie która została w domu, bo będzie otwierać te wszystkie zabezpieczenia, dlatego najlepiej jest nosić klucze zawsze ze sobą jeśli chce się mieć kłopot z głowy. Trzymanie domu tak zamkniętego przed ludźmi obcymi nie jest naturalne ani konieczne. jesteśmy zastraszeni tym, co może się stac przez głupie informacje ze świata które nas bombardują stale. Odgradzanie się od obcych ludzi godzi w człowieka.