Kogo szukają w bankach twarzy? twarzy

Zarządzanie pieniędzmi Jeden z czołowych polskich aktorów przyszedł na swój pierwszy casting pijany i obity. Nie będziemy zdradzać nazwiska, chodzi nam bowiem o przekazanie idei "inności" i przebojowości. Wspomniany aktor przez całą noc balował ze swoimi znajomymi w warszawskich pubach. Opuścił towarzyszy imprezy dopiero nad ranem, kiedy w ferworze radosnej zabawy przypomniał sobie o castingu do owego filmu. Kiedy opuścił pub natknął się na dwóch skinheadów, którzy pobili go za to, że nie poczęstował ich papierosem. I tak - z podbitym okiem, podarta flanelowa koszula i całkowicie pijany pojawił się na castingu. Swoją irracjonalną postawą tak zaimponował reżyserowi, że ten z marszu zatrudnił go przy swoim filmie. W ten sposób zaczęła się aktorska przygoda... no właśnie, nie zdradzimy kogo. Powiemy jedynie, że w ciągu ostatnich 10 lat zagrał on w 13 filmach i jednym serialu.

Banki twarzy charakteryzują się tym, że mają potężne zaplecze w postaci użytkowników. Tysiące twarzy spoglądających "z monitora" to jednak zbyt mało, by zapewnić konkretnej firmie sukces na polu reklamy. Osoba, której zaufają potencjalni zleceniodawcy musi mieć w sobie to Przysłowiowe "coś". Chodzi tu przede wszystkim o przebojowość. Człowiek bez charyzmy nigdy nie zapewni reklamowego tryumfu. A jeśli nie, to oznacza mniej więcej tyle, co wyrzucone w błoto pieniądze. W dobie kryzysu większość firm nie może sobie pozwolić na nietrafioną reklamę. Co zrobić, żeby zainteresować swoja osobą? Najważniejsze, by w swoim profilu nie umieszczać zdjęć zrobionych telefonem komórkowym. Ludzie - macie klasę i pokażcie, że macie choć trochę poczucia estetyki. Nie do przyjęcia są tez zdjęcia z imprez, czy fotki zrobione przy trzepaku przez ciocię. Tego rodzaju fotografie skreślają kandydata, jako potencjalna twarz kampanii reklamowej.

Bank jest swoistego rodzaju przedsiębiorstwem, które zajmuje się gromadzeniem pieniędzy, ich inwestowaniem, udzielaniem kredytów i pożyczek oraz wykonywaniem różnorodnych usług. Banki spotykamy niemal we wszystkich miastach i miasteczkach - nie tylko tych największych. Czynności, który wykonywane są w bankach dzielimy na czynne - np. udzielanie kredytów, pożyczek oraz inwestycje, bierne - gromadzenie pieniędzy na kontach, usługowe - np. prowadzenie konta, informacje o stanie konta, przelewy, wydawanie kart (np. kredytowych lub debetowych). Banki dzielą się na bank centralny (np. Narodowy Bank Polski, który musi gromadzić obowiązkowe rezerwy), banki operacyjne (zwane również komercyjnymi), które dzielą się dalej na banki uniwersalne - zajmujące się praktycznie wszystkim (np. PKO), banki inwestycyjne - nastawione na obsługę najbogatszych klientów (np. Bank Handlowy), banki wyspecjalizowane - np. Bank Ochrony Środowiska, banki depozytowe - nastawione na zajmowanie się dużą liczbą nie tak zamożnych klientów jak w przypadku banków inwestycyjnych (np. Lukas Bank).