Klasyfikacja konstrukcji

Klasyfikacja konstrukcji spawanych W normie PN-87/M-69008 "Klasyfikacja konstrukcji spawanych" rozróżniono trzy klasy konstrukcji spawanych lub ich elementów, w zależności od materiałów, warunków pracy konstrukcji oraz bezpieczeństwa dla otoczenia. Do klasy pierwszej zalicza się konstrukcje, które odpowiadają chociaż jednemu z poniższych warunków: pracują pod ciśnieniem, są narażone na obciążenia zmienne, są wykonywane z materiału trudno spawalnego, grubość spawanych elementów jest większa niż 30 mm, ewentualnie cieńsze, których uszkodzenie mogłoby zagrozić życiu ludzkiemu albo spowodować duże straty materialne. Do kategorii tej należą: zbiorniki ciśnieniowe podlegające dozorowi, kotły parowe, kadłuby okrętowe, surownice i żurawie, rurociągi parowe i gazowe wysokociśnieniowe itd. Do klasy drugiej zalicza się konstrukcje które odpowiadają chociaż jednemu z następujących warunków: nie są narażone na obciążenia zmienne, są wykonywane z materiału średnio spawalnego, w przypadku awarii są mniej groźne dla otoczenia i nie są związane z dużymi stratami materialnymi.

Jako jedna z dodatkowych ofert naszej firmy, która zajmuje się projektowanie wnętrz, to dodawanie iluminacji na zewnątrz budynku. Iluminacja jest przeznaczona do budynków wszelkiego rodzaju. Iluminacja to uzupełnienie całego projektu, zawsze musi pasować do stylu całego domu. Ważne jest też, żeby sposób oświetlenia zewnętrznych ścian budynku współgrał z ogrodem i tym co się w nim znajduje oraz z roślinami,jakie tam rosną a także z oświetleniem, jakie zainstalowaliśmy ewentualnie wcześniej w ogrodzie. Nasza firma jest odpowiedzialna za kompetentne usługi w zakresie iluminowania budynków. Dobieramy odpowiednie materiały do oświetlenia, odpowiednie lampy, dbamy o to, żeby wszystko współgrało ze sobą kolorystycznie. W naszej ofercie znajdziecie państwo szczegółowy plan oświetlenia zewnętrznego z uwzględnieniem punktów obserwacji budynku. Ważne jest tez uwzględnienia właściwości obiciowych materiału, którym pokryte są ściany budynku. Nasi pracownicy sami zainstalują oprawy oświetleniowe, wszelkie kabelki potrzebne do dostarczenia prądu.

Jak opowiada jeden z mieszkańców Warszawy, Praga Południe kojarzy mu się z terenami wiejskimi, jakie kiedyś tutaj były. Jak mówi, teraz musi mieszkać w starej brzydkiej kamienicy, w której jest grzyb, kiedyś pamięta, jak przyjeżdżały na Pragę baby ze wsi, które sprzedawały w specjalnych pojemniczkach śmietanę. Przyjeżdżały rano na dzielnicę i krzyczały. DO tych kobiet przychodzili mieszkańcy i nabierali śmietanę dla siebie do swoich własnych garnuszków. Kiedyś po Pradze często jeździły kolejki. Dzisiaj kolejki i są zagłuszane przez ruch uliczny, który momentami bywa nie do wytrzymania. Ten pan jest mieszkańcem osiedla usytuowanego na Pradze. Chwali sobie bardzo życie an tym osiedlu, mimo że jest stare, zaniedbane, zniszczone, wszędzie porozwalane są psie kupy na chodnikach i nikt nie sprząta, a w jego własnym mieszkaniu jest już tak brudno, że nie można nawet przejść w spokoju przez nie nie potykając się o nie. Jak można w takich warunkach mieszkać na tym osiedlu??