Informatyk

Zarządzanie pieniędzmi Zawód informatyka to obecnie jeden z najbardziej cenionych na świecie. I bynajmniej nie jest prawdą, że tych jest już zbyt wielu. Zapotrzebowanie na znajomość zagadnień związanych z komputeryzacja jest tek wielkie, że długo jeszcze informatycy będą mieli duże wzięcie. Najczęściej poszukuje się osób z umiejętności zarządzania i administrowania sieciami komputerowymi. Najlepiej jednak znać środowisko Java, MYSQL, flash, html. Budowniczych serwisów internetowych w Polsce jest wielu, ale to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Polska bowiem ma jedne z najmniejszych zasobów internetowych ze wszystkich krajów Europy. W tej kwestii jesteśmy daleko za Czechami, Słowakami, a nawet uważanymi za zacofanych Rosjanami. Polska sieć się jednak wzbogaca i na pewno będziemy dorównywać do cywilizowanych informatycznie krajów.

A do tego będą niezbędni informatycy i ci, którzy będą potrafili budować wszelkiego rodzaju serwisy i witryny internetowe. Nauczyciel to stary ale bardzo ważny zwód. Mało kto jest w stanie sobie wyobrazić życia bez nauczycieli. Bez nich nikt z nas nie umiał by pisać i czytać. Nic byśmy nie umieli. Niestety coraz mniej ludzi docenia trudną prace nauczycieli. Coraz mniej również jest ludzi którzy idą na ten zawód ponieważ go kocha i chce dać ludziom wiedzę. Wielu nauczycieli jest niemiłych dla uczniów i ich olewa. Nie traktuje poważnie. Praca z takim nauczycielami jest trudna, i nie ma się czemu dziwić że uczeń wyzywa nauczyciela. Nie jest to zawód dobrze płatny lecz dla tych nauczycieli którzy zrobią swoje i się nie starają wypłata pasuje.

Szukanie pracy jest bardzo stresującym zajęciem. Ważna jest nie tylko umiejętność pisania CV i listu motywacyjnego, ale też zrobienie dobrego wrażenie na potencjalnym szefie. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, kiedy zjada nas od środka potworna trema? Niewątpliwie nie jest to zadanie łatwe. Mimo wszystko trzeba spróbować utrzymać nerwy na wodzy. Poza tym ważne jest, aby ubrać się odpowiednio do tej okazji. Oczywiście najmniejszy problem mają tutaj mężczyźni. Jeśli chodzi jednak o kobiety to najlepszy będzie kostium (spodnie lub spódnica za kolano), wzbogacony elegancką bluzką - wszystko w stonowanych kolorach. Buty na obcasie, koniecznie z zakrytymi palcami. Ponadto ważne jest, aby nie zakładać zbyt wielu dodatków (w postaci strojnych łańcuszków, kolczyków czy pierścionków). Preferowany jest schludny wygląd. Przed rozmową warto przygotować sobie odpowiedzi na tendencyjne pytania, które często padają na tego typu spotkaniach. Stosuj zasadę aktywnego słuchania i wykaż się znajomością profilu firmy. I oczywiście pamiętaj, aby nie spóźnić się na rozmowę! Wszystko w twoich rękach.