Projekty garaży

Koncept musi zawierać wszystkie dane potrzebne firmom budowlanym. Dobrze wyliczone powierzchnie są zawsze bardzo dużym ułatwieniem, co skutkuje szybszym wykonaniem zadania. W tej fazie należy również garaż dopasować tak, aby z domem i resztą posesji stanowił jedną całość. Ładnie dopasowane do siebie budynki tworzą harmonię i potrafią cieszyć oko. Również dopasowanie koloru budynku i bram bardzo pozytywnie wpływają na ocenę podwórza. Garaże można podzielić na dwie główne kategorie. Po pierwsze garaże łączone z domem, jako jedna zabudowa, lub garaże wolno stojące. Wszystko zależy od tego, na jakiej działce, o jakiej powierzchni ma być ten budynek.

W pierwszej kolejności należy pobrać z Urzędu Gminy wypis i wyrys z przestrzennego planu zagospodarowania, w którym to dokumencie będą zawarte wszystkie ograniczenia związane z nowo powstającym budynkiem. Może zdarzyć się teoretycznie tak, że gmina nie wyrazi zgody na umieszczenie wolno stojącego garażu, chociaż praktycznie jest to rzadkość, z tego względu, że posiadając garaż osobno musimy zapłacić więcej podatku na rzecz gminy. Zadziwiające jest również to, że gmina w wypisie i wyrysie może zastrzec, że garaż wolno stojący nie może mieć większej powierzchni niż 45 metrów kwadratowych. Podatek, który będziemy musieli zapłacić i tak jest liczony od powierzchni, więc trudno powiedzieć czym gmina w tym wypadku się sugeruje.

Kolejny podział rozróżnia garaże ze względu na ilość samochodów, które będzie można tam zaparkować. Najczęściej są to garaże dwustanowiskowe. Garaż na jeden pojazd może być mało komfortowy, a na więcej samochodów niż dwa to zajmuje za dużo miejsca na posesji. Tak jak na wstępie- wszystko zależy od wolnej powierzchni, naszych możliwości finansowych i oczekiwań. Najważniejsze jest to, aby nam się podobało, bo to my będziemy z niego korzystać i codziennie na niego patrzeć.