Elegancka kuchnia

Szyk i elegancja przez wielu ludzi uważane za idealne motywy wykorzystywane do udekorowania wnętrza domu.Nie tylko salon może być reprezentacyjny i wytworny. Jeżeli kochamy elegancję i szyk możemy również sprawić, by taki styl pojawił się w naszej kuchni. Elegancki ton, kuchnia uzyska poprzez dobór prawidłowej tonacji kolorystycznej, jak i dodatki. Postarajmy się, by w tym pomieszczeniu znalazło się dużo przedmiotu o prostych formach i metalicznych kolorach. Użyjmy dużo bieli, szarości czy grafitu. Możemy nadać naszej kuchni ascetyczny lub dekoracyjny i klasyczny styl. Nie bójmy się użyć motywów roślinnych. Mogą się pojawić w kilku miejscach, ale nie przesadzajmy. Lepiej zachować prostotę i minimalizm. Wszystko zależy od tego, jakich elementów dekoracyjnych użyjemy, i w jakich ilościach. Jeśli chcemy dodać kwiaty, najlepiej wybierzmy je białe. Niech stół i krzesła będą w tym samym kolorze oraz niech będą wykonane z tego samego materiału. Połóżmy niebieskoszare lub jasnoszare kafle, które będą odbijać światło. To sprawi, że nasza kuchnia będzie się wydawała większa i bardziej przestronna.

Dekoracyjne płytki Płytki to elementy, jakie znajdują się w każdej kuchni, płytki są kładzione przede wszystkim po to, aby kuchnia wglądała estetycznie ładnie, ale nie tylko, ponieważ dzięki nim może panować tutaj czystość. Płytki znakomicie utrzymują sterylność pomieszczenia. Dzięki nim można mieć pewność, że nawet, jeśli zdarzy się w kuchni nie przewidziany wypadek to zawsze można umyć płytki i nie ma po niczym śladu. Zazwyczaj są kładzione nad pólkami i w obrębie zlewu, każdy takie zestaw posiada u siebie jednak mało, kto zdaje sobie sprawę z tego jak pięknie można wykorzystać płytki. Na rynku dostępne są liczne zdobienia, czyli malutkie ceramiczne elementy, które dodatkowo upiększają nasze ściany. Zanim jednak je założymy musimy przede, wszystkim skupić się na wzorze po to, aby nasze płytki ze sobą współgrały i tworzyły piękną kompozycję. Elementy zdobnicze, o których wspominałam zazwyczaj przedstawiają tematykę bliską kuchni, czyli wszelkiego rodzaju owoce lub piękne szlaczki, które nadają wnętrzu wyrazu.

W amerykańskich łazienkach nie zobaczymy stojących pralek. Większość rodzin ma te urządzenia w specjalnych pralniach, które znajdują się w piwnicach ich domów. Są to ogromne powierzchnie przeznaczone tylko i wyłącznie do prania i suszenia ubrań. U nas jest z tym trochę gorzej. Mieszkamy w blokach, a pralkę trzeba gdzieś wstawić. Część ludzi wstawia ją do łazienki. Oczywiście taka pralka, nawet jeśli jest to najbardziej nowoczesny model może zniszczyć atmosferę całej łazienki, zwłaszcza, jeśli staraliśmy się ją jakoś fajnie wystylizować. Pralka może sprawiać wrażenie, że to pomieszczenie to skład urządzeń a nie miejsce relaksu. Często także w łazience po prostu nie ma miejsca na pralki. Zazwyczaj są to bardzo małe pomieszczenia, w które z trudem wepchniemy wannę i sedes z umywalką, a o pralce już nie ma co nawet mówić. Dlatego część osób jest zmuszona tę pralkę wstawić w jakieś inne miejsce. Nie ma odpowiedniego pomieszczenia, musi być odpływ oraz wiele innych rzeczy, więc pralka może stanąć tylko w kuchni. Może nie pasować do naszych mebli i także psuć efekt. Warto się wtedy zastanowić nad zabudową, zwłaszcza, jeśli to miejsce dla pralki będzie stałe.