Dodatkowe elementy

Akcesoria upiększające i zapewniające bezpieczeństwo. W standardzie każdych drzwi znajduje się kilka elementów z zależności od tego, u jakiego producenta zamawiamy. Wedle naszego życzenia i za dodatkową opłatą możemy poprosić o montaż dodatkowych elementów, które albo upiększą nasze wejściowe drzwi, albo będą działały w sposób praktyczniejszy. Oto kilka takich elementów, które na nasze życzenie mogą zostać zamontowane, lub dodane w komplecie. Jednym z nich jest, okapnik dzięki niemu woda opadowa nie będzie wlewała się do naszego mieszkania, bardzo przydatny element w drzwiach, które otwierają się do środka. Możemy również poprosić o zamontowanie łańcuchowej zapornicy, dodatkowego zamka, który zamontowany będzie od środka w postaci gałki, wizjer szerokokątny-panoramiczny (da nam możliwość obserwacji znacznie większego obszaru), jeśli chodzi o elementy dekoracyjne na specjalne zamówcie możemy dostać ozdoby wykonane z stali nierdzewnej. W raz z drzwiami w standardzie dostaniemy kartę gwarancyjną, bez której nie będziemy mieć możliwości dorobienia dodatkowych kluczy.

Drzwi wejściowe do każdego domu lub mieszkania są niezwykle istotne. Tutaj oczywiście pierwszorzędną role odgrywa problem bezpieczeństwa. Nie dziwne więc, że producenci drzwi antywłamaniowych mają pełne ręce roboty, ich produkty bowiem w ostatnich latach sprzedają się wyjątkowo dobrze i tych firm kryzys gospodarczy póki co nie dosięga. Ważne jednak, by mając już takie drzwi dbać o nie. O ile w przypadku stosowania drzwi antywłamaniowych w blokach nie ma większych problemów, to niekiedy są kłopoty w przypadkach stosowania takich w domkach jednorodzinnych. Często bowiem budowniczowie zapominają o tym, by zadaszyć wejście i niekiedy wobec silnych opadów deszczu drzwi nasiąkają wodą. Naturalnie drzwi są pokrywane specjalnymi wodoszczelnymi powłokami, ale kiedy mamy do czynienia z oberwaniem chmury, to nie ma rady. Wówczas w drzwi dostaje się doda i tracą one swoje właściwości. Zdarza się, ze po kilku miesiącach nie tylko opadają w zawiasach, ale i pęcznieją będąc trudnymi do otwarcia. Do tego próchnieją i stają się łatwe do wyważenia.

Dziewiętnasty wiek był okresem wielkiego rozwoju ekonomicznego i społecznego. W pobliżu fabryk powstawały nowe dzielnice, a miasta ciągle rosły pod wpływem rozwijającego się równomiernie handlu. Bardzo ważnym biegunem miasta stał się dworzec. Pozwalał on przywozić i wywozić surowce, półfabrykaty i fabrykaty. Napoleon III i Haussmann ukształtowali nowy Paryż, poprzecinany szerokimi bulwarami, który posłużył za przykład innym stolicom Europy. Kamienne budynki mieszkalne XIX wieku niewiele się od siebie różniły. Zwieńczały je dachy z mnóstwem kominów, kryte blachą cynkową. W 1805 roku wprowadzono w Paryżu rygorystyczny system numerowania ludzkich siedzib. Aby uniknąć średniowiecznej ciasnoty ulic, maksymalna wysokość budynków została uregulowana. Obliczano ją w zależności od szerokości ulicy, przy której wznosiła się budowla. Metoda ta nazywała się prospekt i jest stosowana do dziś.