Dobra niania

Zarządzanie pieniędzmi Polacy staja się karierowiczami. Zawsze argumentujemy nasze całodniowe prace tym, ze zarabiamy pieniądze, a przecież o te w naszym kraju trudno. Fakt. Trudno, ale tez nie ma co przesadzać. Nikt nie wymaga pracy przez szesnaście godzin na dobę. Tutaj chodzi przede wszystkim u ukryte w nas ambicje. W tym wszystkim dajemy szanse na rozwój innych zawodów. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było żadnego zapotrzebowania na nianie. Dzieci zostawialiśmy w przedszkolu, z babciami bądź sami je wychowywaliśmy. Dziś dzieci zajmują się nianie. A tych zaczyna wręcz brakować.

Dobra niania potrafi sporo zarobić, szczególnie wtedy, gdy ma duże kalifikacje.Ogłoszeń mówiących o tym, że ktoś poszukuje niani jest w sieci coraz więcej. Powstają tez duże biura pośredniczące w poszukiwaniach niani. Polska zaczyna nieco przypominać w tej kwestii kraje cywilizowanej Europy. Szkoda tylko, że jedynie w tej kwestii. Chciałoby się, żeby i inne dziedziny życia były na wyższym poziomie. Fryzjerstwo staje się coraz bardziej popularne. Można dużo zarobić niedużym kosztem. Prowadzenie a nawet pracowanie w czyimś zakładzie fryzjerskim jest bardzo opłacalne. W zależności od dochodów zakładu można mieć od tysiąca do kilku tysięcy miesięcznie na rękę. Zakłady fryzjerskie często połączone z kosmetyczkami co daje nam szersze pole do popisu. Aby zostać fryzjerem wystarczy skończyć zawodówkę. Nie trzeba żadnych studiów ani nic. Niestety jeżeli nie mamy do tego ręki to niezadowolony klient może żądać sporych odszkodowań więc lepień iść na fryzjera z powołania. Inaczej szybko znienawidzimy prace.

Podczas szukania pracy istotny jest nie tylko wybór przyszłego miejsca zatrudnienia i realna ocena naszych szans, ale także odpowiednio napisane CV oraz list motywacyjny. Musimy pamiętać, aby starannie wypisać nasze umiejętności i kompetencje, przedstawiając ich faktyczny stan. Nie należy pisać, że znamy język angielski w stopniu bardzo dobrym skoro rzeczywiście klasyfikuje się on na troszkę niższym poziomie. Może to zaowocować niepotrzebnym poniżeniem na rozmowie kwalifikacyjnej. Poza tym istotne jest również to co pisze w pozycji "zainteresowania" - nie powinniśmy ogólnikowo wymieniać tego co lubimy. Ważne jest, aby ściśle określać zakres naszych "koników". W konfrontacji z naszym potencjalnym pracodawcą może się okazać, że w szeroko potraktowanym przez nas sporcie, znajdzie on jedną dyscyplinę, którą się interesuje i o którą zacznie pytać. Jeśli nie będzie to także nasza dziedzina, staniemy w kłopotliwej sytuacji. Poza tym istotne jest, aby starannie do wybranego stanowiska, napisać list motywacyjny, który stosunkowo konkretnie opisze nasze zalety, niezbędne według nas w tej pracy.