Bezrobotni

Zarządzanie pieniędzmi Osoba, która stała się bezrobotna zmienia się nie do poznania. Jej stan psychiczny znacznie się pogarsza. Potrzebne jest jej wsparcie i opieka. Bezrobotny w swoim mniemaniu staje się nieużytecznym człowiekiem, który nie może znaleźć zatrudnienia. Obwinia się, że nie umie i długi czas już szuka bezskutecznie jakiejkolwiek pracy. Każda nadzieja, ze tym razem się uda kończy się fiaskiem. Chęć na zatrudnienie się maleje, starania o pracę również nie są takie jak wcześniej, człowiek załamuje się i tarci życiową energię i siłę. Traci wiarę w swoje możliwości, nie czuje się godnie, jego samoocena gwałtownie spada i traci pewność siebie. Uważa, ze jest niepotrzebny rodzinie, że ją zranił i zawiódł. Bezrobotni popadają często w depresję, zamykają się w sobie, mają kłopoty ze snem i koncentracją. Ciągły stres źle wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Izolują się od świata i rodziny, jego relacje z innymi ulegają gwałtownemu pogorszeniu się. Staje się człowiekiem zupełnie innym, aniżeli był za czasów, kiedy był zatrudniony w poprzedniej firmie. Bezrobotni z czasem zaprzestają poszukiwania zatrudnienia uważając to za bezsensowne i nieskuteczne.

Internet i prasę znają wszyscy. Ale chcąc znaleźć coś ciekawego i nieobleganego przez innych trzeba myśleć kreatywnie. Wystarczy odrobina chęci i zainteresowania. Wiele się słyszy o tworzeniu między innymi nowych firm i centrów handlowych- właśnie mając takie informacje musimy działać. Skoro nowe przedsiębiorstwo dopiero powstaje to oczywistą rzeczą jest, że nie zamieszcza żadnych ofert pracy. Tutaj mamy pole do popisu i możemy reagować sami wysyłając list motywacyjny i CV. Po co czekać skoro wiadomo, że rekrutacja wcześniej czy później odbędzie się. Informacje o nowopowstających zakładach pracy można też uzyskać w urzędach odpowiedzialnych za to, na przykład w Miejskich Pracowniach Urbanistyki. Cennych informacji na temat poszukiwania pracy mogą nam dostarczyć ci, którzy już realizują się zawodowo.

W końcu przechodzili kiedyś prze ten proces. Kolejną metodą może być poznanie rynku. Można zrobić to przez internet, ale jest to zajęcie pracochłonne i wymagające dużo cierpliwości. Aktywne poszukiwanie pracy wskazane jest od trzeciego roku studiów i nieoceniona jest wtedy pomoc biura karier. Jak znaleźć pracę bardzo łatwo wystarczy tylko chcieć i dobrze szukać, praca sama do nas nie przyjdzie musimy się o nią starać. Jest wiele firm, pośrednictwa, gazet w których jest mnóstwo ilość pracy która może nas zaciekawić. Praca jest to fundament naszego bycia w społeczeństwie dzięki niej mam pieniądze, satysfakcje oraz możliwości. Myślimy sobie po co pracować ale gdybyśmy nie pracowali to nie było by telefonów, samochodów, komputerów ponieważ pracują nad tym ludzie wytwarzają dla nas jakieś dobro i właśnie po to trzeba pracować chodź bardzo się nie chce, nie raz musimy pracować tak gdzie nie chcemy ale to winna systemu.