Bezrobocie i rodzina

Zarządzanie pieniędzmi W przypadku, kiedy człowiek starci pracę zmienia się jego stosunek i relacje z jego własną rodziną. Niedawno byłeś żywicielem rodziny, zapewniałeś pieniądze, pozwalaliście sobie na luksusy i przyjemności. Dziś, kiedy jesteś bezrobotny sytuacja diametralnie się zmieniła. Już nie możecie żyć jak dawniej. Musicie zrezygnować z niektórych produktów, zacząć kupować te tańsze, mniej wydawać na przyjemności, bowiem od dziś musicie oszczędzać i liczyć każdy zarobiony grosz. Nie ma już stałego zatrudnienia, który przynosił systematyczny dochód i przypływ pieniędzy. Dziś macie mniej środków finansowych Relacje w rodzinie, gdzie jeden z członków stracił zatrudnienie znacznie się pogarszają. Wybuchają kłótnie i spory niemal o wszystko. Boicie się o jutro, czy będziecie mieli, co jeść, za co opłacić rachunki i czynsz. Zapożyczacie się u rodziny, rosną wasze długi a relacje chłodnieją. Atmosfera w domu jest niezwykle nerwowa i napięta. Brak pieniędzy i strach o jutro i o przyszłość niszczą to, co budowaliście całe życie. W tym momencie powinniście wspierać się i sobie pomagać a nie kłócić się i być dla siebie najgorszymi wrogami.

Zadając pytanie "czy jest miejsce pracy?" nie robimy dobrego wrażenia na pracodawcy. Oczywiście pytać trzeba, tylko w odpowiedni sposób. Autoprezentacja jest to przedstawienie swojej osoby (najczęściej z jak najlepszej strony) i wypunktowanie umiejętności, które przydarzą się w przyszłym zawodzie. Pytania należy zadawać tak, aby przykuły uwagę drugiego człowieka i ukazały nasze zdolności. Na przykład osoba starająca się o posadę programisty musi zaprezentować znajomość programów komputerowych, obsługi różnych systemów, poczty elektronicznej, sieci oraz niezbędnych aplikacji. Natomiast kobieta szukająca pracy, jako nauczyciel klas początkowych powinna pochwalić się doskonałym kontaktem z dziećmi, łagodnym charakterem, cierpliwością i kreatywnością w wymyślania nowych sposobów nauczania.

Oczywiście wykształcenie jest tak oczywiste, że nie musi być wymienione w prostym pytaniu. Takie zapytanie skierowane do odpowiedniej osoby powinno zwrócić uwagę i sprowokować dyskusję. Jest to dobry znak, ponieważ możemy zapaść w pamięć pracownikowi odpowiedzialnemu za rekrutacje. Praca jest nieodłącznym atutem życia czym lepsza tym więcej zarabiamy no bo po to właśnie kończymy szkoły, studia aby w przyszłości być dobrym pracownikiem, najlepszym w tym co robimy jesteśmy ludźmi którzy są nastawieni na konsumpcję aby ją zaspokoić ktoś musi ją dla nas wytworzyć po to właśnie się pracuje. Jak znaleźć pracę nie koniecznie z ogłoszeń czy ofert można samemu o to zadbać popytać w różnych firmach i tym podobnych instytucjach. Musimy pamiętać że miejsca pracy są bardzo szczupłe i do pracy zatrudniani są najlepsi czym nasze CV jest obszerniejsze tym mamy większe prawdopodobieństwo że nam się uda dostać ciekawą pracę.